PIP – Probiotics in Progress
Kes on probiootilised bakterid?
1) Probiootilised bakterid ehk probiootikumid on elusad mikroorganismid, kes avaldavad juhul, kui neid saadakse vajalikus koguses, soodsat mõju erinevatel pindadel olevale elukeskkonnale.
2) Probiootilised bakterid tagavad pinnal õige happesuse
3) Probiootilised bakterid toimivad võitluses ebasoovitavate mikroorganismidega – bakterite, seente ja viirustega – loodusliku antibiootikumina
4) Probiootilisi baktereid teatakse ka kui kasulikke mikroorganisme, mida kasutatakse tervisliku mikrofloora loomiseks ja säilitamiseks.
5) Probiootilised bakterid on 100% looduslikud mikroorganismid
6) Probiootilised bakterid teevad reovee puhastamisel aktiivselt koostööd.
7) Probiootilised bakterid ei ole mitte ainult loodust säästvad vaid isegi elumuutvad, kasulikud nii inimestele kui kogu planeedile
Mida tähendab probiootiline puhastus?
1) Puhastusvahenditele on lisatud probiootilised ehk kasulikud bakterid.
2) Tooted on kasutaja- ja keskkonnasõbralikud, kuna need sisaldavad healoomulisi elusorganisme ja ei saa kuidagigi olla ohtlikud teistele elusorganismidele.
3) Lisaks füüsilisele puhastustegevusele, eemaldavad probiootilised tooted pinnalt orgaanilist mustust veel paar päeva peale koristamistki.
4) Probiootilise puhastamisega luuakse tervislik mikrofloora
5) See on lahendus mitmetele probleemidele, mis on põhjustatud kemikaalide ja desinfektantide kasutamise tagajärjel
6) Probiootilised tooted on täiesti ohutud inimestele ja loomadele, olles seejuures efektiivsed ja tehes head ka keskkonnale.
7) Teaduslikud uuringud kinnitavad üha enam probiootilise hügieeni vajalikkust ja olulisust, eriti haiglates, kus bakterite ja viirustekitajate resistentsus erinevatele kemikaalidele on kõige suurem probleem.
Võrdlus traditsiooniliste ja probiootiliste puhastusvahendite vahel
Traditsioonilised puhastuvahendid 1) Tapavad kuni 99% pinnal olevatest bakteritest (k.a. kasulikud bakterid) 2) Peale füüsilist puhastust hakkavad pinnale kogunema erinevad bakterid, seened, viirused jne. 3) Bakterite pinnale kogunemisega, saabub ka vastav ebameeldiv lõhn 4) Bakteritel ja haigustekitajatel kujuneb aja jooksul välja resistentsus erinevate kemikaalide ja puhastusvahendite vastu 5) Peale puhastust hakkab pinnale kogunema ka kõiksugust silmale nähtamatut orgaanilist mustust, mille eemaldamiseks on vaja uuesti füüsilist sekkumist 6) Puhastuse järgselt jäävad pinnad tihti lõhnama, mis võib tekitada küll puhta tunde, kuid tegelikkuses sisaldavad need lõhnad orgaanilisi lenduvaid ühendeid, mis omakorda on tervisele kahjulikud 7) Kodu- ja professionaalseks kasutamiseks on üldjuhul erinevad puhastusvahendid |
Probiootilised puhastusvahendid 1) Jätavad pinnale hulgaliselt kasulikke baktereid 2) Peale füüsilist puhastust kaitsevad probiootikumid pinda erinevate bakterite, seente, viiruste jne. eest, luues neile ebasoodsa elukeskkonna 3) Tänu ebasoovitavate bakterite elutegevuse puudumisele pinnal, jääb pind ka nende poolt tekitavast ebameeldivast lõhnast vabaks 4) Bakteritel ja haigustekitajatel ei kujune aja jooksul välja resistentsus probiootiliste bakterite vastu 5) Peale puhastust pinnale kogunema hakkav silmale nähtamatu orgaaniline mustus eemaldatakse probiootikumide poolt veel ka paar päeva peale füüsilist tegevust 6) Puhastuse järgselt jäävad pinnad lõhnatud ja õhku lenduvad probiootikumid parandavad ka ruumis olevat õhukeskkonda. 7) Samad tooted sobivad nii kodu- kui ka professionaalseks kasutamiseks |